Türkü Yurdu

Erzurumlu Emrah : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Bir Nazenim Bana 1  Sponsorlu Bağlantılar


Bir Nazenim Bana 1  Erzurumlu Emrah Hayatı - Erzurumlu Emrah Kimdir ?


Doğum Yeri: Erzurum
Doğum Yılı: Bilinmiyor

Erzurum'un Tambura köyünde doğdu, Niksar'da öldü. Hemen tüm Anadolu'da bilinen bir aşıktır. Uzun süre Çankırı'da, 12 yıl Sivas'ta yaşadı. Daha sonra Niksar'a yerleşerek evlendi. Ölümüne dek orada kaldı.

Erzurumlu Emrah birçok bakımdan Ercişli Emrah'la karıştırılsa da şiirlerindeki konu ve biçim itibariyle ayrılır. Erzurumlu Emrah'ın doğum tarihine ilişkin tam bir açıklık bulunmamaktadır. Bazı kaynaklarda 18. yüzyılın sonunda doğduğu verilmektedir. 1854 ya da 1860 yılında öldüğüne ilişkin değişik savlar bulunmaktadır.

Ercişli Emrah'ın ise 17. yüzyılda yaşadığı sanılıyor. Doğu Anadolu, Azerbaycan, Türkmenistan ve Ermenistan'da yayılmış olan Emrah ile Selvihan adlı halk öyküsünün kahramanıdır.

Bir Nazenim Bana 1  Erzurumlu Emrah Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Erzurumlu Emrah mp3 dosyaları veya Erzurumlu Emrah türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Erzurumlu Emrah türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Erzurumlu Emrah türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.