Türkü Yurdu

Süreyya Davulcuoğlu : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Atmacayı Vurdiler  Sponsorlu Bağlantılar


Atmacayı Vurdiler  Süreyya Davulcuoğlu Hayatı - Süreyya Davulcuoğlu Kimdir ?


Doğum Yeri: Akçaabat
Doğum Yılı: 1948

1948 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Karaman köyünde doğdu. İlkokul mezunudur. 1971-72 yılları arasında Ankara’da amatör bir toplulukta müzik hayatına başladı. 9 Haziran 1973 yılında Dünya müzikologlarının ODTܒde yapılan çalışmasından sonra onlara verilen konserde Solist Sanatçı olarak Karadeniz yöresinin müziğinin tanıtımını yaptı. 1973 yılında Ankara Radyoevi'nde istisna sanatçı olarak göreve başladı. Coşkun Güla’dan müzik dersi alarak 1980 yılında televizyon konserlerine başladı. 1983 yılında kaset çalışmalarına başlayıp, Arif Sağ ve Musa Eroğlu ile 5 kaset çalışması yaptı. Kaset çalışmaları devam etmektedir.

1991 yılından beri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda solist sanatçı olarak görevini devam ettirmektedir. Bakanlığın onayı ile yurtiçi ve yurtdışı konser programlarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynak: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Atmacayı Vurdiler  Süreyya Davulcuoğlu Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Süreyya Davulcuoğlu mp3 dosyaları veya Süreyya Davulcuoğlu türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Süreyya Davulcuoğlu türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Süreyya Davulcuoğlu türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.