Türkü Yurdu

Servet Kocakaya : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Demem O Ki (Hesap Kimindir)  Sponsorlu Bağlantılar


Demem O Ki (Hesap Kimindir)  Servet Kocakaya Hayatı - Servet Kocakaya Kimdir ?


Doğum Yeri: Bingöl
Doğum Yılı: 1973

Bingöl'de 1973 yılının en güzel bahar ayında doğdu. Ailesinin zorunlu göçleri nedeniyle önce Antakya, ardından da Mersin'de yaşadı.

İlköğretim yıllarını Mersin'de tamamlayan sanatçı üniversiteyi Ankara'da okudu. "Hayatımın en önemli yılları" dediği zamanları Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde geçirdi. Uzun yıllar Ankara'da yaşayan Kocakaya, profesyonel müzik hayatına da burada başladı. Lise yıllarında göz kırptığı müziğe üniversite yıllarında ağırlık veren sanatçı, disiplinli olarak çalışmalarına devam etti. İlgiden tutkuya dönüşen müzik sayesinde sanatçı yeteneklerinin uçsuz bucaksız derinliklerini keşfetti.

Batı müziğinin hazinelerini Doğu müziğiyle keşfe çıkarırken, ona en çok yakışanı 'ozan müziği' oldu. Bu serüvende Servet Kocakaya, en yalın haliyle kendi tarzını yarattı. Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni Şerif'i Fatih Erkoç, Zülfü Livaneli, Patti Smith, Dead Can Dance ve Pink Floyd'la besledi. Albümlerinde her zaman kendi beste ve sözlerine yer veren sanatçı, geldiği yeri unutmayarak albümlerinde yer verdiği ustalarının ezgileriyle onlara yürekten selam gödermeyi asla ihmal etmiyor.

'Keke - Zor Günler', 'Ki Zava' ve 'Duvar Şarkıları' isimli albümleri henüz çok kısa olan müzik hayatının küçük bir sağlaması.

Demem O Ki (Hesap Kimindir)  Servet Kocakaya Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Servet Kocakaya mp3 dosyaları veya Servet Kocakaya türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Servet Kocakaya türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Servet Kocakaya türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.