Türkü Yurdu

Sefil Selimi : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Ah Edip Çırpınan Bülbüle Döndüm  Sponsorlu Bağlantılar


Ah Edip Çırpınan Bülbüle Döndüm  Sefil Selimi Hayatı - Sefil Selimi Kimdir ?


Doğum Yeri: Şarkışla
Doğum Yılı: 1933

1933 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. Orta okulu ikinci sınıfa kadar okudu. 1966 yılında Konya Türkiye aşıklar bayramına katılan aşıklarımızdandır. 1968 yılında çalışmak için Hollanda ya gitmiş her yıl Avrupa dan gelerek Ekim ayı sonlarında yapılan Türkiye aşıklar bayramında hazır bulunmuştur.

Evlidir ve 6 çocuk babasıdır. 1972 yılında kesin dönüş yaparak doğum yeri olan Sivas’a yerleşti. Saz çalmayı ve şiir söylemeyi kendi kendine öğrendi. Atışma şiir dalında üstün bir yeteneğe sahiptir. Türkiye aşıklar bayramının da 1969 yılında Kul Mustafa adında bir ozanla yaptığı atışma hala unutulmadı. Şiirlerinde yalın gerçeği felsefe ve tasavvufu işlemektedir. Türkiye aşıklar bayramında düzenlenen ve her yıl tekrarlanan yılın yedi şiiri yarışmalarında hep ilk 7 seçme şiir arasında şiirleri yer almıştır.

Ah Edip Çırpınan Bülbüle Döndüm  Sefil Selimi Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Sefil Selimi mp3 dosyaları veya Sefil Selimi türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Sefil Selimi türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Sefil Selimi türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.