Türkü Yurdu

Şahini : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Cumhuriyet (Anlayın Cahiller)  Sponsorlu Bağlantılar


Cumhuriyet (Anlayın Cahiller)  Şahini Hayatı - Şahini Kimdir ?


Doğum Yeri: Sivas
Doğum Yılı: 1956

Asıl adı Hülya Yıldırım’dır. 30 Ağustos 1956’de Şarkışla’nın Saraç köyünde doğmuştur. Dokuz çocuk ailenin üçüncü kızıdır. Babası Deliahmetler sülalesinden Hasan, annesi ise Micikler sülalesinden Döne’dir. Köyünü ilkokulda tamamladıktan sonra çok arzu etmesine rağmen tahsiline devam edememiştir. Çünkü babası çalışmak için Almanya’ya gitmiş, evin yükü annesi ve kızlarına kalmıştır. Ancak sonra (1990) okul dışından imtihanlara girerek ortaokulu bitirmiştir. 2.6.1978 günü onsekiz ay nişanlı kaldığı Aşık Emaneti ile evlenmiştir. Eşinin Ankara’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde işe girmesi üzerine 1979’da Ankara’ya taşınmışlardır. 1991’de Ankara’da bir mühendislik-mimarlık bürosunda işe başlayan Hülya halen aynı yerde çalışmaktadır. Hülya’nın Serhat ve Sevilay adlarında iki çocuğu vardır.

Şiir söylemeye Emaneti ile nişanlandığı 1978 yılında başlamıştır. Eşinin şair oluşu ve saz çalması şiire yönelmesinde etkili olmuştur. Şiirlerinde evlenmeden önceki soy ismi olan Şahin sözünü kullanmaktadır ve bu mahlası eşi vermiştir. Şahini’nin yüz kadar şiiri vardır. Şiirlerinde genellikle toplum meselelerini dile getirmiştir.

Cumhuriyet (Anlayın Cahiller)  Şahini Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Şahini mp3 dosyaları veya Şahini türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Şahini türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Şahini türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.