Türkü Yurdu

Ozan Yusuf Polatoğlu : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Gurbetin (Akşam Oldu)  Sponsorlu Bağlantılar


Gurbetin (Akşam Oldu)  Ozan Yusuf Polatoğlu Hayatı - Ozan Yusuf Polatoğlu Kimdir ?


Doğum Yeri: Oltu
Doğum Yılı: 1956

1956 yılında Oltu’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini orada tamamladı. Küçük yaşlardan beri öğrenmeye başladığı aşıklık geleneği, yörenin birçok aşığının da etkisiyle şiir yazmaya, türkü söylemeye dönüştü.

1972’de gittiği Almanya’da, Maden Meslek Okulu bünyesinde eğitim gördü.

Ozan Polatoğlu, şiirlerinde sevgi, özlem, gurbet ve tasavvuf gibi çok çeşitli konuları işlememektedir. Son dönemde, birçok konunun yanında, Türkiye’den Almanya ve öteki Avrupa ülkelerine göçün öyküsü niteliğindeki şiirlere ağırlık vermektedir.

Özellikle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde konserler veren Polatoğlu, Türkiye’deki birçok yarışmada birincilikler de olmak üzere değişik ödüller aldı.

Bugüne dek 11 kaset hazırlayan Ozan Polatoğlu’nun, değişik konulardaki yazı ve şiirleri, incelemeleri çeşitli gazete, dergi ve araştırmalarda aktarıldı.

Konserlerinin yanında, halk şiiri ve müziği üzerine çeşitli seminerlere de katılan Polatoğlu, şiirlerinin bir bölümünü, Düşmeyen Bayrak (1978), Gönlümü Dinlerken (1988) ve Göç Göç Oldu (1996), Burası Feşmekistan (2000) ve Söz İkliminde (2000) adlı kitaplarda topladı.

Ayrıca yayına hazırlanmış kitap çalışmaları bulunmaktadır.

Gurbetin (Akşam Oldu)  Ozan Yusuf Polatoğlu Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Ozan Yusuf Polatoğlu mp3 dosyaları veya Ozan Yusuf Polatoğlu türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Ozan Yusuf Polatoğlu türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Ozan Yusuf Polatoğlu türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.