Türkü Yurdu

Ozan Ata Canani : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Gönül Yolculuğu (Gel Seninle)  Sponsorlu Bağlantılar


Gönül Yolculuğu (Gel Seninle)  Ozan Ata Canani Hayatı - Ozan Ata Canani Kimdir ?


Doğum Yeri: Maraş
Doğum Yılı: 1963

1963 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Kızık köyünde doğmuştur. 1975 yılından bu yana Almanya' da yaşamaktadır. 13 yaşından itibaren THM Müziğinin aşıklama dalında yoğrulmaya çalışan ozanımız 1976 yılından bu yana Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Ali Nurşani, Ozan Yusuf Polatoğlu ve Ruhi Su gibi büyük üstadlarla ve ismini sayamayacağımız bir çok halk ozanları ile konserlerde ve türkü gecelerinde bulunmuştur.

1980 yılında Almanya'da düzenlenen "Demokratischer Lieder", yani Demokratik Türküler adlı uluslararası halk ozanları yarışmasında 160 ayrı yarışmacı arasında; Avrupa'da yaşayan insanımızın sosyal yaşantısını dile getiren "Deutsche Freunde", "Alman Dostlar" adlı eseriyle 1.olmuştur.

Almanca yazmış olduğu eserler, Alman basınında geniş yer almış ve birçok Alman kanalında Anadolu Kültürünü tanıtmaya calışmıştır...

Halen Almanya'da yaşayan ozanımız, kendi öz müziğimiz, örf ve adetlerimizin gelecek nesillere taşınması için birçok kültürel gece ve konserlerde yer almaktadır.

Gönül Yolculuğu (Gel Seninle)  Ozan Ata Canani Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Ozan Ata Canani mp3 dosyaları veya Ozan Ata Canani türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Ozan Ata Canani türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Ozan Ata Canani türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.