Türkü Yurdu

Ozan Arif : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Aha Geldim Gidiyorum  Sponsorlu Bağlantılar


Aha Geldim Gidiyorum  Ozan Arif Hayatı - Ozan Arif Kimdir ?


Doğum Yeri: Alucra
Doğum Yılı: 1949

1949 yılında Alucra’nın Hapu (şimdiki adı Yükselen) köyünde doğdu. Asıl adı Arif Şirin’dir. Küçük yaşlardan itibaren şiire ve türkülere ilgi duymaya başladı.

İlk ve ortaokulu Samsun’da okuduktan sonra, Perşembe Öğretmen Okulunu bitirdi. Bir süre çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

1970’li yıllarda birçok kere katıldığı Konya Aşıklar Bayramında tanıştığı değişik aşıklar ve ustası Aşık Efkari aracılığıyla geleneğe ilişkin bilgisini pekiştirdi.

Özellikle politik türkü ve şiirleriyle tanınan Ozan Arif Avrupa’nın birçok yerinde değişik kültürel etkinliklere ve şenliklere katıldı.

Şiirleri çeşitli kitap, gazete ve araştırmalarda aktarılan Ozan Arif, bugüne dek birçok kaset/CD hazırladı. Ayrıca şiirlerinin bir bölümü »Bir Devrin Destanı« (1987) adlı kitapta topladı.

Aha Geldim Gidiyorum  Ozan Arif Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Ozan Arif mp3 dosyaları veya Ozan Arif türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Ozan Arif türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Ozan Arif türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.