Türkü Yurdu

Nurettin Yıldırım : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Cehaletin Ağları (Bile Bile)  Sponsorlu Bağlantılar


Cehaletin Ağları (Bile Bile)  Nurettin Yıldırım Hayatı - Nurettin Yıldırım Kimdir ?


Doğum Yeri: Sivas
Doğum Yılı: 1946

1946 yılında Saraç köyünde doğmuştur. Her ikisi de âşık olan Hasan ve Yeter'in oğludur. Köyünde ilkokulu bitirdikten sonra rençperlik yapmıştır. 1966-1968 yıllarında Hatay ve Diyarbakır’da jandarma eri olarak askerlik hizmetini yerine getirmiştir. Askerlik sonra Ankara’da kendisine iş bulmuş, uzun müddet Köy İşleri Bakanlığında Özel kalem müdürlüğünde çalışmış, bu arada bir sendikanın başkanlığını yapmıştır. 1983’te evlenmiş ve bu evlilikten üçü erkek dört çocuğu olmuştur. Nurettin, halen doğduğu köyde yaşamaktadır.

Nurettin şiire yazmaya, söylemeye askerde iken başlamıştır. Bunda gurbet ve hasretin büyük oranda rolü olmuştur. Herhangi bir âşıklar karşılaşması yapmamıştır, ancak irticalen şiir söyleyebilmektedir. Şiirlerinde mahlas olarak Kara, Kara Nureddin ve nadiren de adını veya soyadını kullanmıştır.

Cehaletin Ağları (Bile Bile)  Nurettin Yıldırım Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Nurettin Yıldırım mp3 dosyaları veya Nurettin Yıldırım türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Nurettin Yıldırım türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Nurettin Yıldırım türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.