Türkü Yurdu

Nuray Hafiftaş : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Aferin Beyim Aferin  Sponsorlu Bağlantılar


Aferin Beyim Aferin  Nuray Hafiftaş Hayatı - Nuray Hafiftaş Kimdir ?


Doğum Yeri: Kars
Doğum Yılı: 1964

Nuray Hafiftaş 1964’te Kars'ta doğdu.İlkokulu Taksim'de okudu. ITU Devlet Konservatuarını bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konsevatuarı İcra Hiyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul radyosunda sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının yüzü aşkın söz ve bestesi, kendine ait olan eserleri var. Bunlardan "Ayrılık nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan ediyorum" u , Kibariye ; Hasret ve Gurbet' i ise İzzet Yıldızhan okudu.

Tüm bunlarla Türk Müziğin gönüllü neferi oldu Nuray Hafiftaş. Onu herkes "Yerli Liz" diye tanıdı. Ancak onu yüzbinlerce Türk Halk Müziği tutkunlarına sevdiren, müthiş yorumu, eğitimli sesiyle, söz yazarı ve besteci tarafı oldu. Müzikal anlamında olsun, kişiliğiyle olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş yeteneklerini sadece bunlarla sınırlamadı, bağlamasıyla olan dostluğu halen devam eden sanatçı bu özelliği ile meslektaşları arasında önemli ve özel bir konuma sahip. "Ben sansazyonla, dedikoduyla yıllarca tanışmadım. Ne olduklarını bilmem. Ben türkü söylerim, bağlama çalarım ve üretirim." Yıllardır bunları söyledi ve bu sözlerin sahibi oldu.

Türk Halk Müziğin çağdaş otantizme asla ihanet etmeyen ama teknolojiye açık bir neferi oldu. Zaman oldu kendi kulvarında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının albümlerinde vokal yapacak kadar alçak gönüllü ve özverili oldu. Gün oldu yanılgıların faturasını bağlamasına çıkardı. Güzel eserler üretti. Ürettiklerini de sanatçı kıskançlığına ters düşecek bir biçimde sanatçı arkadaşları ile paylaştı. Nuray Hafiftaş’ın Türk Halk Muziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil.

Aferin Beyim Aferin  Nuray Hafiftaş Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Nuray Hafiftaş mp3 dosyaları veya Nuray Hafiftaş türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Nuray Hafiftaş türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Nuray Hafiftaş türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.