Türkü Yurdu

Mürsel Sinan : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

İnsan Okudum  Sponsorlu Bağlantılar


İnsan Okudum  Mürsel Sinan Hayatı - Mürsel Sinan Kimdir ?


Doğum Yeri: Kars
Doğum Yılı: 1956

1956 yılında Kars’ın Dikme köyünde doğdu. Asıl adı Mürsel Sinan Uğursu’dur. İlköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini Kars’ta tamamladı.

Aşıklık geleneğine ve şiire ilgisi küçük yaşlarda başladı. Bağlama çalmayı kendi kendine öğrendi. Bunun üzerine babasının desteğini gördü. Babasının saçını kestirmeye götürdüğü bir berberin bir türküyü yanlış mırıldanmasını uyarmasıyla yeteneğini farkeden berber Mürsel Sinan’ı Murat Çobanoğlu’nun yanına götürdü. Çobanoğlu’nun da Mürsel Sinan’ı yetenekli bulması üzerine yanına çırak aldı. Yaklaşık 8 yıl boyunca Çobanoğlu aracılığıyla geleneğe, şiire ve türkülere ilişkin bilgisini pekiştirdi. İlk kez 1973 yılında ise Konya Aşıklar Bayramına katıldı ve adını duyurdu.

Katıldığı birçok şenlik ve yarışmada çeşitli ödüllere aldı. 1979 yılından sonra İstanbul’a yerleşen Mürsel Sinan burada Arif Sağ Müzik Okulunda bağlama ve nota eğitimi aldı.

Bugüne dek birkaç albüm hazırlayan Mürsel Sinan, son dönemlerde Mürsel Sinanoğlu mahlasını kullanmaya başladı.

Kaynak: Ozanlar.eu

İnsan Okudum  Mürsel Sinan Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Mürsel Sinan mp3 dosyaları veya Mürsel Sinan türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Mürsel Sinan türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Mürsel Sinan türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.