Türkü Yurdu

Murat Muratoğlu : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Bana (Birgün Bile Hak Yolundan)  Sponsorlu Bağlantılar


Bana (Birgün Bile Hak Yolundan)  Murat Muratoğlu Hayatı - Murat Muratoğlu Kimdir ?


Doğum Yeri: Murgul
Doğum Yılı: 1957

1957 yılında Murgul’da doğdu. Aşıklık geleneği ve şiirin belirgin olduğu bir ailede büyüdü. İlk ve ortaöğrenimi Artvin’de, yükseköğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Yörenin önemli şairlerinden Hodlu Noksani’nin (1922-1964) oğlu olmasına karşın küçük yaşlarda babasının ölmesi yüzünden halk şiirine ilişkin geleneği öğrenmesinde yörenin öteki şairlerinin etkisi oldu.

Yüzlerce sayfayı bulan babasının notlarını ve defterlerini ilk gençliğinde incelemeye başladı. Bu dönemden sonra şiirle daha yakından ilgilenen Murat Muratoğlu, aynı zamanda bağlama çalmayı öğrendi.

Şiirlerinde çeşitli konuları işleyen Muratoğlu’nun şiirleri değişik araştırmalarda aktarıldı. Şiirlerinin bir bölümü »Yüreğimin Sesi« (2003) adıyla Kum Yayınları arasında çıktı.

Bana (Birgün Bile Hak Yolundan)  Murat Muratoğlu Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Murat Muratoğlu mp3 dosyaları veya Murat Muratoğlu türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Murat Muratoğlu türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Murat Muratoğlu türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.