Türkü Yurdu

Mehmet Erenler : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Denizin Dibinde (Hatça) 2  Sponsorlu Bağlantılar


Denizin Dibinde (Hatça) 2  Mehmet Erenler Hayatı - Mehmet Erenler Kimdir ?


Doğum Yeri: Ankara
Doğum Yılı: 1946

26.1.1946 yılında Ankara'da doğdu. 7-8 yaşlarında bağlama ile tanıştı. Hiç kimseden ders almadan tamamen Allah vergisi olarak kendi kendine bağlama çalmayı öğrenip geliştirerek müzik yaşantısına başladı. Türk halk müziğine aşırı düşkünlüğü nedeni ile bağlamasıyla yatıp uyuduğu günler çok olmuştur.

8-9 yaşlarında sahne hayatına atılıp tek resitaller verdi. 13 yaşında zamananın en büyük THM hocası yurttan sesler koro şefi rahmetli büyüğümüz Muzaffer Sarısözen' in yönettiği TRT Ankara Radyosu Yurttan Sesler korosunda ve canlı yayında konuk sanatçı olarak bir türkü çalıp söyledi. O yıllarda neonlara ve afişlere "Sihirli Bağlama Küçük Mehmet" olarak ismi yazılırdı. THM ye ve bağlamaya aşırı düşkünlüğü nedeni ile tahsiline maalesef lise 2. sınıfta iken ara vermek zorunda kaldı. İdeali Ankara Radyosuna yetişmiş sanatçı olarak girmekti. Tamamen kendi özveri ve çabasıyla bu idealini gerçekleştirdi. 1966 yılında gerçekleşen bu önemli başlangıçtan sonra müstakil olarak çalıp söylemede başarılı oldu.

Daha sonra koro şefliği sınavında başarı gösterip bu görevi yürütmeye başladı.Ayrıca icra denetim, nota tahsis, merkez repertuar kurullarında yer aldı. 1980 yılında kendi isteği ile TRT İstanbul Radyosuna atandı. Bu süreç içinde yurt içi ve yurt dışında birçok resital verdi.

Denizin Dibinde (Hatça) 2  Mehmet Erenler Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Mehmet Erenler mp3 dosyaları veya Mehmet Erenler türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Mehmet Erenler türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Mehmet Erenler türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.