Türkü Yurdu

Kemal Yıldız : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Ağlarım (Bilsem Ne Oldu)  Sponsorlu Bağlantılar


Ağlarım (Bilsem Ne Oldu)  Kemal Yıldız Hayatı - Kemal Yıldız Kimdir ?


Doğum Yeri: Göle
Doğum Yılı: 1961

1961 yılında Göle'nin Tellioğlu köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladıktan sonra, »Cılavuz« olarak bilen Susuz Öğretmen Okuluna başladı. Bazı nedenlerden dolayı öğrenimini yarıda bırakarak ailesiyle birlikte 1975 yılında İstanbul'a göç etti.

1979 yılına kadar çeşitli işlerde çalıştı. Sesinin güzelliği ve türküleri kendine has bir biçimde yorumlayan Kemal Yıldız'ı 8-10 yıl kadar İstanbul'da sahneye çıktı ve gazinolarda türkü söyledi.

Şiirle ilgilenmeye okul yıllarında başladı. Yöre ozanlarını ve yöre türkülerini iyi bilen Yıldız, bağlama çalmayı da kendi kendine öğrendi. Zamanla aşıklık geleneğine bağlı olarak şiir ve türkülere yöneldi.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde birçok festivale katılan Kemal Yıldız'ın bugüne kadar Geçti Zaman (1997), Sevmedin mi (1999), Anadolu Gurbet Ezgileri (2002), Ben de Garibim (2004) adlı dört adet albüm çalışması oldu.

Ağlarım (Bilsem Ne Oldu)  Kemal Yıldız Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Kemal Yıldız mp3 dosyaları veya Kemal Yıldız türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Kemal Yıldız türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Kemal Yıldız türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.