Türkü Yurdu

Kemal Eroğlu : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Derdim Bitmez  Sponsorlu Bağlantılar


Derdim Bitmez  Kemal Eroğlu Hayatı - Kemal Eroğlu Kimdir ?


Doğum Yeri: Ankara
Doğum Yılı: 1953

15 Ekim 1953 yılında Ankara'da doğmuşum. İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra, sanat okulu Torna Tesviye Bölümünü seçmeme rağmen burada okurken bağlama çalmaya heveslendim. Bu zaman içinde de yapım işlerine merak uyandı. Bağlamaya daha simetrik daha resimsi bakmaya çalıştım. Ders aldığım terde bağlamada yapılıyordu Ustalardan izin alarak onlara zaman zaman yardım ediyordum. Bir süre sonra okuldan zaman buldukça daha sık gitmeye başladım. Mezun olduktan sonra Tornacı bir mektepli olarak uzun süre iş aradım. Bu arada bağlama çalmaya devam ediyordum. Patronum Mehmet Cihan burada çalışıp bu işi yapabilirsin dedi, denemeye değerdi. Hem bağlama çalmaya devam edecektim hem de merak ettiğim yapım işindeki denemeleri yapacaktım. O günden bugüne otuz yıla yakın zaman geçti kendimce ne denemelerim bitti ne de hasretim.

Zaman içinde işini iyi yapan insanlardan çok şeyler öğrendim onlara minnet borçluyum. Unutulmaması gereken bir şey daha var. Bana örnek oluşturan yapımcı usta ve emeklerin dışında (ki bazıları Yaşar Külekçi, Yusuf Yeniay, Halil Yeniay, Ahmet Usta ve emeklerini unutamayacağım, akademisyen hoca ve sanatçı Cafer Açın) enstrümanlarını iyi çalan diğer hoca ve sanatçı arkadaşların eleştiri ve istekleri beni yeni şeyler denemeye zorluyor.

Derdim Bitmez  Kemal Eroğlu Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Kemal Eroğlu mp3 dosyaları veya Kemal Eroğlu türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Kemal Eroğlu türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Kemal Eroğlu türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.