Türkü Yurdu

Haşim Koç : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Arapgir'e Gel  Sponsorlu Bağlantılar


Arapgir'e Gel  Haşim Koç Hayatı - Haşim Koç Kimdir ?


Doğum Yeri: Arapgir
Doğum Yılı: 1954

29.07.1954 tarih Malatya-Arapgir doğumludur. İlkokul mezunu, geçimini toptan eşya-imalat-satışı ile temin etmektedir. Bu meslekte imalattan satışa kadar her işi başarıyla yapabilmektedir. (Modelist, stilist, makastar, kalıpçılık, makastarlık)

Müzik, Haşim Koç için bir tutkudur. Yaşantısının tümünü kapsamaktadır. Komşu çocuğunun çaldığı sazdan etkilenip eline aldığı sazı bir daha bırakmamıştır. 1968 yılından sonra kurslarda saz, nota ve usul dersleri almıştır. 1983-1989 yılları arasında sırasıyla merhum Sebahattin Sağbaş, Hasan Beyhan, Ali Gencebay, Adnan Varveren, Yavuz Top'tan dersler almış ve Türk Folklor Kurumu'nun Halk Müziği Bölümüne devam etmiştir.

Çocukluğundan itibaren duyduğu her türküyü kulağının bir yerinde sakladığından çok geniş bir repertuarı vardır. Ayrıca sayısı 3000'i bulan kaset koleksiyonu vardır. Yöreselliği, mahalli tavırları beğenmektedir. Mahalli tavırlarla ilgili geniş bilgiye sahiptir. Ayrıca şiir yazıp beste yapabilmektedir.

Haşim Koç 15.12.1989'da Dürdane Hanımla evlenmiş olup 8 yaşında Efe ve 10 yaşında Emir isimli 2 erkek çocuk sahibidir.

Arapgir'e Gel  Haşim Koç Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Haşim Koç mp3 dosyaları veya Haşim Koç türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Haşim Koç türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Haşim Koç türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.