Türkü Yurdu

Gönüllü Coşkun : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Deriz Biz (Güzeller Güzeli)  Sponsorlu Bağlantılar


Deriz Biz (Güzeller Güzeli)  Gönüllü Coşkun Hayatı - Gönüllü Coşkun Kimdir ?


Doğum Yeri: Yozgat
Doğum Yılı: 1955

24 Nisan 1955 tarihinde Yozgat’ın Bayatören köyünde doğdu. Asıl adı Coşkun Gönüllü’dür. İlkokulu köyünde, ortaöğrenimini Yozgat’ta tamamladı.

Aşıklık geleneğini ve bağlama çalmayı küçük yaşlarda öğrenmeye başladı. Şiiri öğrenmesinde en önemli yardımı, şair olan babasından gördü. Ayrıca belirli bir ustası bulunmamaktadır.

İlkokul yıllarından beri şiir yazan Gönüllü Coşkun, Hacı Bektaş-ı Veli şenliklerinde 3 yıl üstüste birincilik ayrıca çeşitli yarışmalarda aldığı birçok ödülü bulunmaktadır.

Liseyi bitirdikten sonra Ankara’ya yerleşen Gönüllü Coşkun burada daha geniş bir aşıklar çevresine girdi.

Şiirlerinde sevgiden toplumsal sorunlara dek her konuyu yalın ve abartısız bir biçimde işleyen Gönüllü Coşkun, önümüzdeki dönemde yayımlamak üzere şiirlerinin bir bölümünü topladığı bir kitap hazırlamaktadır.

Şiirlerinin birçoğu çeşitli araştırmalarda yeraldı ve bazıları bestelendi. Ayrıca şiirlerini kendisi de bestelemektedir.

Deriz Biz (Güzeller Güzeli)  Gönüllü Coşkun Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Gönüllü Coşkun mp3 dosyaları veya Gönüllü Coşkun türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Gönüllü Coşkun türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Gönüllü Coşkun türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.