Türkü Yurdu

Emin Yağcı : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Aykiri Yol Uzuni  Sponsorlu Bağlantılar


Aykiri Yol Uzuni  Emin Yağcı Hayatı - Emin Yağcı Kimdir ?


Doğum Yeri: Rize
Doğum Yılı: 1965

Hemşinli tulum sanatçısı Emin Yağcı, 1965'te Rize Çayeli Kestanelik köyünde doğdu. Uzun zaman matematik öğretmenliği yaptıktan sonra, 1979 yılında girdiği resmi müzisyenlik sınavını kazanarak müzik hayatına atılmış oldu.

Türkiye'de ilk ve tek "kadrolu tulum sanatçısı" olma unvanını da elde etmiştir. Halen Kültür Bakanlığı Sanatçısı olarak görev yapmakta.

1990 yılında TRT'nin düzenlediği yılın derleyicisi ve en iyi türküsü olarak iki ödüle layık görülmüştür. 1993'te "Oy Meruşe Meruşe" adlı ilk albümünü çıkardı. Birçok eseri Hemşinli sanatçılar tarafından kullanıldı. Kültür Bakanlığı bünyesinde dünyanın bir çok ülkesinde konserlere katılmıştır. İlk albümünü 1993'te çıkardı.Aynı zamanda "tulum" eğitmenliği yapıyor. Evli ve iki çocuğu var.

Aykiri Yol Uzuni  Emin Yağcı Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Emin Yağcı mp3 dosyaları veya Emin Yağcı türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Emin Yağcı türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Emin Yağcı türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.