Türkü Yurdu

Birol Topaloğlu : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Ben Gidiyorum Abu Abu (Emine)  Sponsorlu Bağlantılar


Ben Gidiyorum Abu Abu (Emine)  Birol Topaloğlu Hayatı - Birol Topaloğlu Kimdir ?


Doğum Yeri: Rize
Doğum Yılı: 1965

1965 yılında Rize / Pazar- Apso köyünde dünyaya geldi. Türkçeyi sonradan öğrendi.Müziğe ilgi duyduğu tarihi hatırlamıyor.

ODTÜ (Gaziantep) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Duygu yoksulu. teknik kafalı hocalarını hiç sevemedi. Yine de okulunu sevdi. Bir süre mesleğine devam etse de müzik onun yaşamında hep merkezdeydi. Üniversite yıllarında müzik ve yaşamı konu alan araştırma ve deneysel çalışmalar yaptı. İlgi gördü. Bu ilgi onun yeni çalışmaları için itici bir güç oldu. Çeşitli etkinliklerde zaman zaman lazca türküler söyledi. Kardeş Türküler onu çok sevdi. Koşullar onu kendi kültürüne ait derleme ve araştırmalara yöneltti. Bu çalışmalar bir süre sonra bir albüm ihtiyacını beraberinde getirdi. Yürekli müzisyenler ona destek verdi. Müzikle ilgili hiçbir akademik eğitim almadı. Eğitmeni başta ailesi, çevresi, destanlar ve doğduğu topraklardır. Ait olduğu kültürün zenginliğine kolay ulaşmadı. Zor kazanılanı dünya insanlarıyla paylaşmanın keyfini yaşadı.

Albümü hazırlarken her zaman yüreğinin sesine kulak verdi. Yüreği olan insanlar çok sevdi.Yüreğiyle yaşamaya devam ediyor.

Ben Gidiyorum Abu Abu (Emine)  Birol Topaloğlu Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Birol Topaloğlu mp3 dosyaları veya Birol Topaloğlu türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Birol Topaloğlu türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Birol Topaloğlu türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.