Türkü Yurdu

Abdurrahim Karakoç : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

Bayramlar Bayram Ola 1  Sponsorlu Bağlantılar


Bayramlar Bayram Ola 1  Abdurrahim Karakoç Hayatı - Abdurrahim Karakoç Kimdir ?


Doğum Yeri: Elbistan
Doğum Yılı: 1932

1932 yılında Elbistan’da doğdu. Edebiyatla, özellikle şiirle içiçe bir aileden gelmektedir. Şair olan dedesi ve babasının etkisiyle küçük yaşlardan beri şiire ilgi duymaya ve yazmaya başladı. Ayrıca kardeşleri de kendisi gibi küçük yaşlardan beri şiir yazmaktadır.

İlk gençliğinde uzun yıllar çiftçilik yaptıktan sonra Elbistan Belediyesinde (1958-1985) muhasebeci olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra Ankara’ya yerleşerek gazeteciliğe başladı.

1958 yılına dek yazdığı yüzlerce şiiri yakıp yokeden Karakoç aynı yıllarda yazmaya başladığı değişik düşünce ve yorumları içeren Hasan’a Mektuplar (1964) adlı ilk kitabını yayımladı.

Sonraki yıllarda ise şiirlerinin bir bölümünü topladığı, Akıl Karaya Vurdu, Vur Emri, Beşinci Mevsim, Suları Islatamadım, Kan Yazısı, Gök Çekimi, Dosta Doğru ile sohbet, mektup ve röportajlardan oluşan Çobandan Mektuplar adlı kitapları yayımlandı. Bu kitaplardan bazıları yaklaşık 20 baskı yaptı.

Çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılan Karakoç’un şiirleri bugüne dek birçok araştırmada aktarıldı.

Karakoç’un politik taşlamaları kadar sevgi şiirleri de hemen her kesimde yankı bulmakta ve birçok sanatçı tarafından bestelenmekte ve okunmaktadır.

Bayramlar Bayram Ola 1  Abdurrahim Karakoç Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Abdurrahim Karakoç mp3 dosyaları veya Abdurrahim Karakoç türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Abdurrahim Karakoç türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Abdurrahim Karakoç türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.