Türkü Yurdu

Cemal Safi : Türkü Sözleri - Türkü Notaları - Türkü Hikayeleri

İsraf Haramdır  Sponsorlu Bağlantılar


İsraf Haramdır  Cemal Safi Hayatı - Cemal Safi Kimdir ?


Doğum Yeri: Samsun
Doğum Yılı: 1938

1938 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini orada tamamladı. Şiire ilgisi küçük yaşlarda başladı. Ancak 40 yaşına dek fazlaca dışa açılmadı.

1978 yılından değişik çevrelerde duyulmaya başlayan Safi, başta sevgi olmak üzere hemen her konuda şiir yazmaktadır. Ayrıca taşlamaları geniş çevrelerde bilinip okunmaktadır.

Şiirlerinin, yaklaşık 40 tanesi Orhan Gencebay tarafından olmak üzere 150 kadarı bestelendi. Bunlardan Rüyalarım Olmasa ve Vurgun adlı şiirleriyle 1990 ve 1991’de yılın şairi seçildi.

Her yıl Akçay Şairler ve Bestekarlar Şenliğini düzenleyerek şiire katkılarını sürdüren Cemal Safi, şiirlerinin bir bölümünü Vurgun (1978), Kıyamete Kırk Kala (1984) ve Sende Kalmış (1998) adlı kitaplarda topladı. Ayrıca son şiirlerinin bir bölümünü topladığı yayına hazır bir kitabı daha bulunmaktadır.

Cemal Safi’nin birçok şiiri değişik gazete, dergi ve araştırmada aktarıldı.

İsraf Haramdır  Cemal Safi Tüm Türküleri


Turkuyurdu.com türkü sözü sitesinde Cemal Safi mp3 dosyaları veya Cemal Safi türkü mp3 indirebileceğiniz Rapidshare ve benzeri linkler yoktur. Türkü Yurdu sadece Cemal Safi türkü sözlerini ve notalarını içerir. Sitede bulunan Cemal Safi türkü sözleri tamamen bilgi amaçlı sunulmuştur.